Ošetření

Naše klinika nemá uzavřenou smlouvu se žádnou zdravotní pojišťovnou.

Preventivní stomatologie

Současná stomatologie dokáže zrekonstruovat zuby zdánlivě nezachranitelné a dokonce nahradit zuby zcela chybějící. Zároveň však víme, že u téměř všech pacientů můžeme správnou ústní hygienou a pravidelnými preventivními kontrolami předejít zubnímu kazu a tzv. parodontóze, které jsou nejčastějšími příčinami ztráty chrupu u dospělých. Prevence je to nejlevnější, co můžete pro svůj chrup udělat, a její dopady jsou neuvěřitelně účinné.

Preventivní prohlídka od 600,- Kč

Dentální hygiena

Pravidelná re/instruktáž dentální hygieny a důkladné odstranění zubního kamene, plaku a pigmentací z celého členitého povrchu zubu je základní předpoklad pro to, aby Vaše zuby a dásně zůstaly zdravé. Bohužel to však vyžaduje čas a individuální přístup. Právě kvůli tomu se zároveň s profesí zubního lékaře vyvinula profese dentální hygienistky, bez které bychom si již nebyli schopni moderní stomatologii představit. Takovou stomatologii, kde mají naši pacienti i ve vyšším věku maximum svých vlastních zubů. Protože čistý zub se nezkazí. A nevypadne.

Vstupní balíček dentální hygieny (2 návštěvy) od 2500 Kč

Parodontologie

Parodontitida (tzv. paradontóza či paradentóza) je spolu se zubním kazem nejčastější příčinou ztráty chrupu v dospělosti. Málokdo však ví, co je její skutečnou příčinou. V povědomí laické veřejnosti je často chybně zmiňována dědičnost ve výskytu tohoto onemocnění, což je však pouhá špička ledovce celého problému. Paradentóza, která nás může připravit o zuby, je důsledek dlouhodobě špatně nastavených hygienických návyků pacienta. Právě proto je nutná při její léčbě uzká spolupráce lékaře a dentální hygienistky.

Tento obor také zahrnuje operace na zubům přilehlých měkkých tkáních, kupříkladu stříhání uzdiček či krytí obnažených kořenů zubů, tzv. krčků zubů.

Odstranění zubního kamene v lokální anestezii při parodontologické terapii od 1100 Kč

Záchovná stomatologie

Záchovná stomatologie řeší důsledky destrukce zubů nejčastěji zubním kazem či úrazem. Pokud je chybějící část zubu zrekonstruovatelná přímo v ordinaci, děláme to tzv. výplněmi, plombami. Materiál, který je dnes pro své výborné vlastnosti používán nejčastěji je světlem tuhnoucí fotokompozitní pryskyřice. Pokud je rozsah defektu větší a plomba na něj zkrátka nestačí, zabývá se náhradou zubu protetická stomatologie.

Fotokompozitní výplň od 2600 Kč

Mikroskopická endodoncie

Endodoncie (ošetřování kořenových kanálků) je velmi častý zákrok, ke kterému se uchylujeme v případě zánětu zubního nervu nebo při jeho částečném či úplném odumření. Nejčastějšími příčinami takových stavů jsou kaz či úraz. Kořenový kanálek neošetřený nebo ošetřený nedostatečně velmi často končí chronickým zánětem čelistní kosti, tzv. váčkem. Ke správnému a dlouhodobě funkčnímu výsledku je potřeba dostatečný čas samotného ošetření a řádné vybavení.

Ošetření kořenových kanálků od 9800 Kč

Protetická stomatologie

Tento podobor zubního lékařství se zabývá náhradou jednoho či více chybějících zubů zubními korunkami, můstky či protézami. Korunky, můstky a protézy mohou být kotveny na našich vlastních zubech či implantátech. Umělé zubní korunky jsou dále indikovány u zubů s rozsáhlejším kazem či ošetřenými kořenovými kanálky. Protetická stomatologie řeší velmi často i estetický korekce vašich zubů.

Zubní korunka od 11600 Kč

Celková protéza od 13200 Kč

Částečná snímatelná protéza od 16500 Kč

Dentoalveolární chirurgie

Dentoalveolární chirurgie se zabývá především extrakcemi (trháním) zubů a chirurgickými výkony malého rozsahu v dutině ústní. K extrakcím přistupujeme tam, kde již není možná záchrana zubu, nebo se jedná o zub moudrosti. Šetrné vytržení zubů a správné ošetření extrakční rány minimalizuje komplikace a urychluje hojení.

Extrakce zubu a následné ošetření extrakční rány od 1600 Kč

Implantologie

Pro zubní implantát se rozhodujeme v případě úplné ztráty zubu či skupiny zubů. V první fázi zavádíme do kosti titanovou fixturu (samotný implantát), na který je po jeho vhojení nasazena umělá zubní korunka, můstek či protéza. V případě nedostatečného množství kosti pro zavedení implantátu, kost doplňujeme.

Zubní implantát včetně korunky od 32000 Kč

Ortodoncie

Naše klinika úzce spolupracuje s ordinací MUDr. Machytkové.

Kontaktujte nás

Objednejte se

M: +420 777 697 900
E: info@100mikro.cz
Po,St,Čt 6.30-14.30
Út 11.00-19-00
Pá 6.30-12.30

 

100mikro s.r.o.
Opavská 6230/29A 708 00
Ostrava, Poruba

IČ: 07188005

Společnost 100mikro s.r.o. je registrovaná u Krajského soudu v Ostravě, odd. C, vložka 74749